Стан кој ќе ве врати во времето: Како се живееше во некогашна Југославија?


Стан кој ќе ве врати во времето: Како се живееше во некогашна Југославија?

Носталгичарите ќе бидат воодушевени, а младите конечно ќе може да го разберат ретро животот, барем на неколку дена.

stan-koj-ke-ve-vrati-vo-vremeto-kako-se-ziveese-vo-nekogasna-jugoslavija-001.jpg

Југодом е станот кој ќе ве врати во времето. Се наоѓа во Белград, а е еден вид на музеј во кој се наоѓаат единствени и автентични уметнички збирки на мебел и декорации кои датираат од 60-тите и 70-тите години на минатиот век.

Југодом се наоѓа во воена зграда од 60-тите години, а дизајнерот кој стои зад овој проект, Марио Милаковиќ решил да го уреди во неговиот вистински дух.

Така во него може да забележите ретро тапети, кауч каков што имаат само вашите баби и дедовци, закачена керамика на ѕидовите, но и часовници и радија какви не сте виделе до сега.

Во Југодом може да престојува секој, а неговиот Инстаграм профил и Фејсбук страница се само вовед во она што ќе ве дочека таму. Погледнете ги фотографиите:

Би можело да ве интересира:

Пентхаусот за кој Ана и Бастијан Швајнштајгер одвојуваат 30.000 евра м... Брачниот пар моментално живее на 58-иот кат од хотелот „Waldorf Astoria“ во пент...
Модерна елеганција во 70м2: Стан за млад пар со фини идеи Кога станува збор за уредување на домот, секогаш се добредојдени нови и инспират...
Сите места каде живеела Кејт Мидлтон, пред да се пресели во палата Кејт Мидлтон ужива во многу луксузни простори сега кога ја има улогата на војвот...