Откриен е таен апартман на Ајфелова кула
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017
Продавач 20-10-2017


Откриен е таен апартман на Ајфелова кула

Мал и симпатичен стан со панорамски поглед кон градот на љубовта - Париз, кој го направил Густав Ајфел само за себе.

otkrien-taen-apartman-vo-ajfelova-kula-1

Од отворањето во 1889 година, па сѐ до денес малкумина знаат дека една од најпознатите светски градби, односно Ајфеловата кула на својот трет кат има мал апартман кој Густав Ајфел го направил за себе.

За малиот шармантен стан биле понудени огромни суми за една ноќ, но нејзиниот сопственик ги одбивал, бидејќи сакал просторот да го сокрие од очите на јавноста.

Денес тој е претворен во еден вид мини музеј каде се изложени и восочни фигури, кои ја прават сликата поавтетнтична на времето во кое живеел Густав.

Погледнете како изгледа тајниот стан во Ајфелова кула:

Би можело да ве интересира:

Мал, но практичен: Еднособен стан за млада жена Како да уредите еднособен стан кој ќе биде пријатен, едноставен, модерен и практ...
Лето во домот: Дневни соби инспирирани од морето Летото е идеално време за мали измени во домот во склад со топлите, сончеви дено...
Споредба: Која од сестрите Џенер има полуксузен дом? Кајли неодамна купи нов дом во Калифорнија вреден околу $6 милиони долари, додек...