Сите места каде живеела Кејт Мидлтон, пред да се пресели во палата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Systems Engineer 18-01-2018
Возач 18-01-2018


Сите места каде живеела Кејт Мидлтон, пред да се пресели во палата

Кејт Мидлтон ужива во многу луксузни простори сега кога ја има улогата на војвотка, но таа и пред да стане член на кралското семејство живеела на многу убави места.

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-01.jpg

Од времето кога е родена во Беркшир во 1982-та година, Кјет престојувала во удобни домови, училишни дворци, па дури и на места каде пред неа живееле многу принцези.

Сите места каде живеела Кејт:

„West View“ - Беркшир

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-1.jpg

„Oak Acre“ - Беркшир

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-11.jpg

Училиштето Свети Андреј, Пенгборн

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-3.jpg

Колеџот Марлбороу, Витшајр

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-4_copy.jpg

Универзитетот Свети Андреј, источното крајбрежје на Шкотска

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-5.jpg

Челзи, Лондон

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-6.jpg

Енгелси

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-7.jpg

Баклбери Манор

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata8.jpg

Кенсингтоновата палата

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-9.jpg

Анмер Хол

site-mesta-kade-ziveela-kejt-midlton-pred-da-pocne-da-zivee-vo-palata-10.jpg

 Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Луксузната вила во која ќе уживаат The Weeknd и Селена Гомез (фото) Популарниот канадски музичар од неодамна е сопственик на нов имот во Лос Анџелес...
Летна убавина: Тушеви под отворено небо Нема ништо поубаво од тоа солта на кожата да ја измиете под туш во природа, под ...
Се продава куќата на Одри Хепберн во Лос Анџелес Куќата во која живеела познатата актерка Одри Хепберн во Лос Анџелес од неодамна...