8 работи кои треба да ги јадете ако цело време сте изморени


8 работи кои треба да ги јадете ако цело време сте изморени

Има две најтешки работи кога надвор е ладно и тмурно: а) да станете од кревет, б) да ја преживеете кризата на пад на енергија околу пладне.

8-raboti-koi-treba-da-gi-jadete-ako-celo-vreme-ste-izmoreni-001.jpg

Благодарение на Шана Форбс, нутриционист и фитнес инструктор, сега имате една сигурна како може да го совладате хроничниот замор – со соодветна храна.

Па, наместо по четврто кафе, посегнете по:

Авокадо

8-raboti-koi-treba-da-gi-jadete-ako-celo-vreme-ste-izmoreni-1.png

Јаболка

8-raboti-koi-treba-da-gi-jadete-ako-celo-vreme-ste-izmoreni-2.jpg

Пченични никулци

8-raboti-koi-treba-da-gi-jadete-ako-celo-vreme-ste-izmoreni-3.jpg

Макадамија

8-raboti-koi-treba-da-gi-jadete-ako-celo-vreme-ste-izmoreni-4.png

Боровинки

8-raboti-koi-treba-da-gi-jadete-ako-celo-vreme-ste-izmoreni-5.jpg

Мача прав

8-raboti-koi-treba-da-gi-jadete-ako-celo-vreme-ste-izmoreni-6.png

Црно чоколадо

8-raboti-koi-treba-da-gi-jadete-ako-celo-vreme-ste-izmoreni-7.jpg

Кељ

8-raboti-koi-treba-da-gi-jadete-ako-celo-vreme-ste-izmoreni-8.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 намирници за расонување, кои се поефективни од кафе Утринското расонување многумина не можат да го замислат без кафето, но постојат ...
Денот нека започне здраво: Супер предлози за најдобар појадок Појадокот е најважниот оброк во текот на денот, а за да бидете сигурни дека наут...
Трикови од кујнските генијалци кои ќе ви го олеснат животот Кога еднаш ќе усвоиме некоја навика, мислиме дека нема друг начин. До толку се н...