Влатко Лозановски и Есма - Империја (видео)


Влатко Лозановски и Есма - Империја (видео)

Есма Реџепова и Влатко Лозаноски ќе бидат македонски претставници на Евровизија 2013 година што ќе се одржи во Малме, Шведска.

vlatko-lozanovski-i-esma-imperija-video

Двете полуфиналиња ќе се одржат на 14 и на 16 мај, а финалето е закажано за 18 мај 2013 година.

Преслушајте како звучи нашиот дует:

Како ви се допаѓа?

Би можело да ве интересира:

Македонски виолинист ѕвезда на социјалните мрежи: Виктор Ангелов на 9G... Во Македонија имаме многу млади музички таленти кои вреди да ги слушне целиот св...
„Lost and Found“ e песната со која Eye Cue ќе нѐ претставуваат на Евро... Денес на официјалната страна на МРТ беше објавен новиот претставник на Македониј...

Најнови игри

...не се откажувам. Ќе се борам додека не паднам. Тоа е сила што е во моите вени. Се работи само за имање малку верба во фактот дека сé додека можете да земете здив во овој универзум имате шанса.
Сисили Тајсон