Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Адвокат 26-04-2017
Ѕидар 26-04-2017


Изненадување! Над Скопје летаа дронови кои го доставуваа новиот Samsung S8 (видео)

Од неофицијални извори дознаваме дека некои компании не сакаат испораките што ги имаат до своите корисници да ги доставуваат само на праговите на нивните домови, туку отидоа и чекор подалеку, па организираат достава на пратки на корисниците токму онаму каде што се наоѓааат во моментот, следејќи го нивното движење со дрон.

otkrieni-tajnite-pratki-dostavuvani-so-dronovi-1.jpg

Така, најавата за почеток на продажбата на новиот Samsung S8 ги возбуди фановите на Samsung кои го купија онлајн овој култен телефон на веб-страната на Телеком, а нивниот нов уред стигна токму онаму каде што се наоѓаа тие во моментот на доставата.

Официјалната продажба на Samsung S8 почнува на 28 април, но корисниците на Телеком што го купија онлајн го добија уште утрото на 20 април. Овој иновативен начин на достава сепак ги израдува и ги изненади корисниците што со нетрпение ја очекуваа својата пратка.

Погледнете како изгледаше доставата на новиот Samsung S8 со дрон:

Истиот извор потврдува дека флотата на дронови што го испорачувала новиот Samsung S8 комуницирала меѓусебно во врска со временските прилики, другите беспилотни летала во просторот, како и за најповолните маршрути за што поуспешно следење на корисниците.

Би можело да ве интересира:

Отворање на Нептун продавница во Трговски Центар Сарај На 22 март 2017 година, Нептун - најголемата малопродажна мрежа за техника, ја о...
Нокаут ја стартуваа јубилејната турнеја со настап во Станица 26 Само неколку стотици фанови, пријатели и новинари ја имаа привилегијата да прису...
Незаборавен вкус и благопријатно дејство на новиот Битолски ГУСТ јогур... Велат дека за добрите работи во животот, вреди да се чека. На задоволство на сит...