Романтични филмови кои ќе го комплетираат Денот на вљубените

Февруари е месецот на еден од најубавите празници, денот кога се слават љубовта и виното.

predlog-ljubovni-filmovi-koi-ke-vi-go-kompletiraat-denot-na-vljubenite-01.jpg

Еуфоријата со која внимателно се планираат подароците и изненадувањата е неминовна, а ние ви предложуваме неколку љубовни филмови, кои ќе го надополнат вашето празнично расположение.

1. „Remember Sunday“

Љубовна драма во која е прикажана упорноста и мотивацијата кога е во прашање вистинската љубов.

2. „Me Before You“

Еден од најдобро рангираните филмови за 2016-та година, кој ќе ве инспирира секој ден да го живеете во полна пареа.

3. „Love Rosie“

Романтична драма која ќе ве потсети на детството, љубовта и важноста на секој еден момент кој може да биде пресвртен во вашиот живот.

4. „The Proposal“

Поради одличните критики, ви ја предложуваме оваа љубовна комедија, која го отсликува модерното општество и чудните патишта на љубовта.

Уште 5 филмови на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 историски филмови кои ќе ви ги отворат очите и умот Доколку сакате да погледнете добар филм кој ќе ви го поттикне умот на размислува...
6 одлични филмови со Вил Смит во главната улога Скоро сите го обожаваме Вил Смит и имаме неколку добри причини поради тоа: шарма...
5 филмски сцени кои секогаш успеваат да нè расплачат Постојат слики кои тешко излегуваат од главата, песни кои никогаш не се заборава...