6 актери кои имаат „заштитен знак“ во повеќето филмови


6 актери кои имаат „заштитен знак“ во повеќето филмови

Многу од луѓето се препознаваат по нивниот заштитен знак, па така и актерите според позите и активностите кои ги повторуваат во повеќето филмови.

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-01.jpg

Веројатно никогаш не сте забележале дека Џони Деп речиси секогаш носи капа, а и дека Харисон Форд во секој филм има сцена со вперен прст.

6 работи кои актерите често ги повторуваат:

Капите на Џони Деп

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-02.jpg

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-03.jpg

Наздравувањето на Леонардо ди Каприо

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-04.jpg

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-05.jpg

Спринтот на Том Круз

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-06.jpg

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-07.jpg

Вперениот прст на Харисон Форд

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-08.jpg

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-09.jpg

Вечно гладниот Бред Пит

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-10.jpg

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-11.jpg

Секогаш замислената гримаса на Тим Рот

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-12.jpg

6-akteri-koi-imaat-zastiten-znak-vo-poveketo-filmovi-13.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 филмови кои ќе ви го подигнат расположението Има филмови за кои вреди да одвоите час и половина не само да уживате и да се ре...
10 филмови во кои разговорите се помоќни од било кој специјален ефект Интересен, внимателен и промислен дијалог, комбиниран со брилијантна глума на ак...
15 филмови кои ќе ве држат на работ од каучот до самиот крај Нема човек кој не сака филмови со приказни кои збунуваат и ве оставаат зачудени....