Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Адвокат 26-04-2017
Ѕидар 26-04-2017


10 филмови кои ќе ви го подигнат расположението

Има филмови за кои вреди да одвоите час и половина не само да уживате и да се релаксирате, туку и да научите по некоја вредна лекција.

10-filmovi-koi-je-vi-go-podignat-raspolozenieto-01.jpg

Овие филмови успеваат истовремено и да ве насмеат, да ве натераат да заплачете, па и да извлечете поука. Таквите филмови без исклучок успеваат да ви ја вратат вербата и да ви го подигнат расположението.

Неколку филмови кои, ако не сте ги погледнале, вреди да седнете и да уживате во нив:

1. „A Good Year“

Овој филм ќе успее да ве стави во лесно расположение и ќе ве исполни со позитивни емоции. Главниот лик е успешен бизнисмен во Лондон кој наследува винарија во Прованса...

2. „October Sky“

Лансирањето на советската ракета ќе остави траен впечаток на Хомер Хикам кој ќе одлучи да направи своја ракета...

3. „Slumdog Millionaire“

Кој сака да биде милионер? 18-годишниот Џамал Малик, момче кое пораснало во сиромашните квартови на Индија.

4. „Freedom Writers“

Ова е приказна за тешкото секојдневие на наставнича по англиски кој работи во средно училиште во Лонг Бич, Калифорнија, а нејзините ученици го учат англискиот како втор јазик.

5. „Jerry Maguire“

Џери Мегваер, спортски агент, е отпуштен заради критикување на своите надредени и решава да креира своја компанија.

Уште 5 филмови на следната страна...Би можело да ве интересира:

Емотивни филмови заради кои ќе пуштите и по некоја солза Истражувањата покажуваат дека речиси 92% од луѓето имаат плачено барем на еден ф...
10 филмови од кои ќе бидете на штрек цели 2 часа Кога еден филм предизвикува јасни и силни емоции и истовремено произведува моќен...
Филмови во кои актерите навистина имаат секс Знаеме дека актерите имаат своја замена и двојници кои одредени сцени ги глумат ...