Славни татковци и синови кога биле на иста возраст


Славни татковци и синови кога биле на иста возраст

Времето навистина брзо поминува, а по одреден период ни се случува и да заборавиме како изгледале нашите омилени херои додека биле млади и полни со потенцијал.

slavni-tatkovci-i-sinovi-koga-bile-na-ista-vozrast-01.jpg

Но, понекогаш пак, нивните помлади верзии нè потсетуваат како изгледале некои од најпознатите актери на денешницата.

За кратко враќање во минатото, синови и нивните славни татковци кои во одреден период изгледаат како близнаци.

1. Пирс Броснан (на 42 години) и Шон Броснан (на 32 години)

slavni-tatkovci-i-sinovi-koga-bile-na-ista-vozrast-1.jpg

2. Дејвид Бекам (на 17 години) и Бруклин Бекам (на 16 години)

slavni-tatkovci-i-sinovi-koga-bile-na-ista-vozrast-2.jpg

3. Џуд Ло (на 25 години) и Раферти Ло (на 18 години)

slavni-tatkovci-i-sinovi-koga-bile-na-ista-vozrast-3.jpg

4. Клинт Иствуд (на 31 година) и Скот Иствуд (на 28 години)

slavni-tatkovci-i-sinovi-koga-bile-na-ista-vozrast-4.jpg

5. Том Хенкс (на 37 години) и Колин Хенкс (на 39 години)

slavni-tatkovci-i-sinovi-koga-bile-na-ista-vozrast-5.jpg

6. Пол Макарти (на 38 години) и Џејмс Макарти (на 35 години)

slavni-tatkovci-i-sinovi-koga-bile-na-ista-vozrast-6.jpg

7. Џон Ленон (на 32 години) и Шон Ленон (на 28 години)

slavni-tatkovci-i-sinovi-koga-bile-na-ista-vozrast-7.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кои машки ѕвезди се меѓу највисоките во Холивуд? Ви откриваме кои се десетте машки ѕвезди на филмот, чија висина им е дополнителе...
15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки Деми Мур, Камерон Дијаз, Шарлиз Терон и многу други славни личности ги знаеме ка...
13 славни жени кои се во врска со помлади мажи Сите велат дека годините не се ништо повеќе од бројка, посебно во љубовта. ...