Адријана Лима е златна девојка на гала вечера во Њујорк (фото)


Адријана Лима е златна девојка на гала вечера во Њујорк (фото)

Адриана Лима си го осветли патот по црвениот тепих додека пристигнуваше на IWC Schaffenhausen For The Love Of Cinema галата, со одбирањето на златен фустан кој не можеше да остане незабележан.

adrijana-lima-e-zlatna-devojka-na-gala-vecera-vo-ny-001.jpg

35-годишниот ангел беше замотан во златно кадифе со црни детали, во комбинација со црни сандали, зачадени очи и елегантно залижана коса.

Сосема очекувано, во фокусот на вниманието беа нозете, благодарение на високиот шлиц.

Златна, бразилска убавина:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Адријана Лима во црвен мини фустан шета низ Рио де Жанеиро Црвената дефинитивно е нејзина боја. Откако воодушеви во црвените бикини на Мико...
Ема Вотсон во долг, бел фустан достоен за принцеза на филмска премиера... Eма Вотсон се појавува на црвени теписи уште од рана возраст, па не е ни чудо шт...
Еволуцијата на стилот на славните на црвениот тепих на MTV VMA Тејлор Свифт, Бијонсе, Кети Пери, Ким Кардашијан, Мајли Сајрус, Бритни Спирс... ...