Адријана Лима е златна девојка на гала вечера во Њујорк (фото)


Адријана Лима е златна девојка на гала вечера во Њујорк (фото)

Адриана Лима си го осветли патот по црвениот тепих додека пристигнуваше на IWC Schaffenhausen For The Love Of Cinema галата, со одбирањето на златен фустан кој не можеше да остане незабележан.

adrijana-lima-e-zlatna-devojka-na-gala-vecera-vo-ny-001.jpg

35-годишниот ангел беше замотан во златно кадифе со црни детали, во комбинација со црни сандали, зачадени очи и елегантно залижана коса.

Сосема очекувано, во фокусот на вниманието беа нозете, благодарение на високиот шлиц.

Златна, бразилска убавина:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ема Вотсон во долг, бел фустан достоен за принцеза на филмска премиера... Eма Вотсон се појавува на црвени теписи уште од рана возраст, па не е ни чудо шт...
Марко Јариќ после Адријана Лима одбра нејзина копија (фото) Додека Адријана Лима ужива во романсата со турскиот писател и јавно споделува фо...
Ема Вотсон конечно во жолт фустан како на Бела Ако не сте имале можност да го погледнете филмот Убавицата и ѕверот, тогаш может...