Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Адвокат 26-04-2017
Ѕидар 26-04-2017


Убедливо најбизарните теории на заговор за славните

Иако на славните не им се потребни теории на заговор за да привлечат внимание, сепак тие постојат и се провлекуваат со години.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-1.jpg

Сигурно досега не сте ни помислиле дека некој може да тврди како Џастин Бибер е рептил и дека Елвис Присли е жив...

Но, ете, и тоа го има.

Еве уште неколку бизарни теории на заговор за славните:

Мајли Сајрус е мртва

За да го објаснат наглото провоцирање на Мајли Сајрус која со години глумеше примерно девојче во Хана Монтана, во 2007-ма година дел од теоретичарите се согласија дека Мајли е мртва, а од Дизни ја сокриле нејзината смрт и дека оттогаш ја глуми двојничка.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-2.jpg

Бесмртниците во Холивуд

Секој ден излегуваат сè повеќе фотки од двојници на славните од минатото, па заради тоа многумина не веруваат дека е возможно толку да си личат. Поточно, тоа се теоретичарите на завери кои веруваат дека дел од славните се бесмртни. Па така, ако решите да кажете дека Кијану Ривс и Николас Кејџ со години изгледаат исто благодарение на генетиката, тие ќе ви кажат дека се работи за бесмртност.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-3.jpg

Витни Хјустон е убиена од Илуминатите

Една од најлудите теории на заговор е таа дека Витни Хјустон била убиена од страна на Илуминатите. Наводно, жртвувана е заради Блу Ајви, детето на Џеј Зи и Бијонсе. Теоретичарите тврдат дека самото име Blue Ivy е анаграм од Elub Yvi, што на некојси јазик значи слуга на ѓаволот.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-4.jpg

Кети Пери лажирала смрт во детството

Во средината на 1990-тите во Америка се проширила потресна приказна за девојче мол, JonBenet Ramsey, чија смрт и денес не е разјаснета. За работата да биде уште поморничава, поединци почнаа да ја воочуваат сличноста меѓу Кети Пери и малечкото девојче, тврдејќи дека родителите сфатиле дека не може да се носи со славата, па лажирале смрт за да живее нормално детство.

ubedlivo-najbizarnite-teorii-na-zagovor-za-slavnite-5.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 актерки под 30 години кои ја освоија 2016-та година Кој вели дека искуството доаѓа со годините? Овие 30 млади дами се одличен доказ ...
13 славни жени кои се во врска со помлади мажи Сите велат дека годините не се ништо повеќе од бројка, посебно во љубовта. ...
8 добро познати ѕвезди кои изгледаат како воопшто да не стареат Група на добро познати стари ѕвезди ја воодушевија публиката за време на годишни...