15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки


15 ѕвезди кои биле модели пред да станат познати актерки

Деми Мур, Камерон Дијаз, Шарлиз Терон и многу други славни личности ги знаеме како актерки.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-01.jpg

Но, дали сте знаеле дека некои од нив започнале да ја градат својата слава како модели, а не како актерки?

15 добро познати ѕвезди кои прво биле модели, пред да бидат актерки:

1. Камерон Дијаз

Дијаз прво се појавува во реклами на Calvin Klein, Levi's, Coca-Cola...

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-1.jpg

2. Шарлиз Терон

Шарлиз на 16 била модел, а потоа била забележана од холивудски агент.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-2.jpg

3. Мила Јововиќ

Јововиќ започнала со кариерата како модел на 12 години, а потоа почнува да глуми во филмови.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-3.jpg

4. Хали Бери

Хали Бери била првата афро-американка која ги претставувала САД на Мис на светот во 1986-та година.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-4.jpg

5. Деми Мур

На 16 години, Деми се откажала од учењето и станала модел.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-5.jpg

6. Ума Турман

Ума на 15 години почнала да се појавува во познати модни списанија како Glamour и Vogue.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-6.jpg

7. Ким Бесинџер

На 17 години, Бесинџер станала Мис Џорџа.

15-dzvezdi-koi-bile-modeli-pred-da-stanat-poznati-akterki-7.jpg

Уште 8 актерки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати личности за кои не сте знаеле дека се роднини Сите знаеме дека згодните Лиам и Крис Хемсворт се браќа или дека Кели Роуланд ѝ ...
30 актерки под 30 години кои ја освоија 2016-та година Кој вели дека искуството доаѓа со годините? Овие 30 млади дами се одличен доказ ...
Тренингот на Бела Хадид, со кој ја „топи“ брзата храна (видео) Сите не добро знаеме дека Бела Хадид е модел кој сака да покаже нешто повеќе и н...