Моден погодок: Кејт Мидлтон во цветно бело фустанче на Вимблдон (фото)


Моден погодок: Кејт Мидлтон во цветно бело фустанче на Вимблдон (фото)

Бела боја плус цветен дезен, зарем има подобар избор за овие топли летни денови?!

moden-pogodok-kejt-midlton-vo-cvetno-belo-fustanche-na-vimbldon-foto-01

Војвотката од Кембриџ оваа година беше надмината од нејзиното семејство во појавувањата на Вимблдон. Нејзината мајка Керол досега на првенството се појави петпати, а нејзината сестра Пипа четири.

За разлика од нив Кејт  Мидлтон сега ја гледаме по втор пат, откако присуствуваше на отворањето.

За оваа пригода таа одбра совршен летен стајлинг. Кејт се појави во кусо бело фустанче со впечатлив цветен дезен на долниот дел и го надополни со бела чанта од колекцијата на Викторија Бекам.

Кејт внимателно го следеше мечот на Роџер Федерер и неговата борба за рекордна осма Вимблдон титула:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бакнување со својот брат, врска со жена, разменување крв: Бизарниот љу... Еднаш изјави дека спиела само со 4 мажи, од кои тројца биле нејзини сопружници.....
Родена е како русокоса: 40 работи кои никогаш не сте ги знаеле за Ема ... Како за почеток, дали сте знаеле дека нејзиното вистинско име всушност не е Ема...
Сестринска вечер - Џиџи и Бела Хадид згодни и разголени Џиџи Хадид скоро се врати од романтичниот одмор со Зејн Малик и реши истиот моме...