Од Њујорк до Флорида: Сите луксузни имоти на Доналд Трамп


Од Њујорк до Флорида: Сите луксузни имоти на Доналд Трамп

od-njujork-do-florida-site-luksuzni-imoti-na-donald-tramp-01.jpg

Откако стана претседател на САД, Доналд Трамп поминал околу 25% од своето време во канцеларија, а остатокот од времето го поминува во некоја од неговите приватни резиденции.

Уште кога Трамп беше само бизнисмен, листата на имот што го поседува беше огромна.

Од луксузен пентхаус во Њујорк, па сè до палата во Палм Бич на Флорида, винарии и терени за голф низ Америка, погледнете со каков имот располага Доналд Трамп:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ѕирнете во новиот стан на Џорџ и Амал Клуни во Њујорк По раѓањето на нивните близнаци, Џорџ и Амал Клуни купија стан на Менхетн. Веќе ...
Дејвид Бекам е повозбуден од Бруклин додека го испраќа на факултет (фо... Бруклин Бекам, синот на Дејвид и Викторија Бекам, започна ново поглавје во негов...
Џеј Ло во жолт фустан, без долна облека снима спот на Флорида (фото) Можеби има 47 години, но Џеј Ло не се плаши да направи модни избори од кои се пл...