Зошто Принцот Џорџ не смее да има најдобро другарче на училиште?


Зошто Принцот Џорџ не смее да има најдобро другарче на училиште?

Со самиот факт што е дел од британското кралско семејство, Принцот Џорџ сигурно нема да има обично детство како сите други дечиња.

princot-george-ne-smee-da-ima-najdobro-drugarche-na-uchilishte-01.jpg

Тој неодамна тргна на училиште и уште веднаш има правила кон кои треба да се придржува. Имено, тој не смее да има најдобро другарче од училиштето.

Но, ова не важи само за него, туку за сите деца од ова училиште бидејќи раководителите сметаат дека не е добро децата да одбираат само по едно најдобро другарче, туку треба сите да се дружат заедно за никој да не се чувствува запоставен.

Во училиштето постои и правило ако некое дете прави роденденска забава и не ги покани сите од одделението, не смее да ги дели поканите пред другите дечиња.

Освен грижата за децата, од училиштето велат дека очекуваат соработка и од родителите и вклученост на сите родители подеднакво, па и на Принцот Вилијам и Војвотката Кетрин.    

princot-george-ne-smee-da-ima-najdobro-drugarche-na-uchilishte-02.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Принцот Хари и Меган Маркл се држат за раце во јавност, а Вилија... Неодамна Принцот Хари и неговата девојка Меган Маркл, за првпат се појавија заед...
Принцот Хари и Меган Маркл ќе почнат да живеат во Кенсингтоновата пала... Принцот Хари и Меган Маркл се во врска од летото 2016-та година, иако истата ја ...
Има ли скриено значење зад чудниот гест на принцот Хари на фотосесијат... По веста за свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл, на првата фотосесија има...