Стара фотка од Крис Џенер во младоста - сега ни е јасно на кого личи Кендал


Стара фотка од Крис Џенер во младоста - сега ни е јасно на кого личи Кендал

Крвта не е вода, а генетиката игра голема улога кога станува збор за физичка сличност со некој од семејството.

pronajdete-ja-razlikata-kris-jenner-ili-kendall-jenner-foto-01.jpg

Сепак, никој не очекуваше дека мајката на кланот Кардашијан-Џенер, Крис Џенер толку многу личела на Кендал кога била млада.

Најстарата сестра од ова славно семејство, Кортни, сподели фотка од Крис на помлади години.

momoooooshka

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Фотката за кратко време собра илјадници коментари на кои фановите се зачудени колку Кендал всушност личи на Крис.

За споредба, еве како денес изгледа Кендал:

pronajdete-ja-razlikata-kris-jenner-ili-kendall-jenner-foto-03.jpg

А, еве како изгледала нејзината мајка Крис во минатото:

pronajdete-ja-razlikata-kris-jenner-ili-kendall-jenner-foto-02.jpg

Сличноста е огромна, нели?

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Еволуцијата на задникот на Кајли Џенер (фото) Популарната Кајли Џенер не го носи презимето Кардашијан, но нејзиниот задник и т...
„Беше вистинска тепачка во автомобилот“ - Крис Браун ја опишува ноќта ... Крис Браун се отвори за ноќта кога тој ја нападна неговата девојка Ријана во 200...
Во футуристичката вила во Мајами за која Кајли Џенер плаќа 8.000 евра ... Кајли Џенер откри каде престојува додека е во Мајами, па сосема очекувано, не е ...