15 пати кога славните потрошиле мало богатство на глупости


15 пати кога славните потрошиле мало богатство на глупости

И нормалните луѓе имаат одредени чудни желби и каприци, но кога станува збор за славните ова слободно може да го помножиме по 100. Некои од нив се расфрлаат безумно со пари и потрошиле мало богатство на чисти глупости.

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti-01.jpg

Веројатно ќе се согласиме сите дека истите тие пари можеле да ги донираат во добротворни цели, зарем не? Кому му е потребна барби кукла од 50.000 долари? На детето на Бијонсе и Џеј-Зи, на пример.

Погледнете ги останатите примери како славните понекогаш трошат безумна сума пари на непотребни работи:

Арнолд Шварценегер купил стар М47 Патон тенк, а цената на нов модел денес достигнува до 1 милион долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (7).jpg

Николас Кејџ купил череп од диносаурус за 276.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (2).jpg

Бијонсе и Џеј-Зи ѝ подариле на Блу Ајви барбика од 50.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (1).jpg

Лил Вејн си ставил дијамантски заби во вредност од 150.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (15).jpg

Илон Маск има подводна кола во стилот на Џејмс Бонд која чини 997.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (13).jpg

Лил Џон си купил ѓердан со најголемиот приврзок на кој пишува „Crunk Ain’t Death“ за неверојатни 500.000 долари

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (12).jpg

Парис Хилтон потрошила 325.000 долари на куќичка за кучиња

15-primeri-koga-slavnite-potrosile-malo-bogatstvo-na-gluposti (11).jpg

Листата на каприци продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

Џеј Зи откри зошто сè уште не зборува со Канје Вест Се чини дека раперот Џеј Зи со издавањето на новиот албум реши да се отвори за п...
Кога славните дами ќе му дадат слободен ден на фризерот (фото) Сјајната и густа коса со која можат да се пофалат славните дами е сон на секоја ...
Длабоко деколте и тон накит: Бијонсе се дотера за концерт на Бруно Мар... Бијонсе не ужива само во своите настапи и концерти, туку и како дел од публиката...