Анџелина Џоли е пустинска убавица за Harper's Bazaar
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017
Продавач 20-10-2017


Анџелина Џоли е пустинска убавица за Harper's Bazaar

Прекрасната Анџелина Џоли ја краси насловната страница на новото издание на магазинот Harper’s Bazaar.

angelina-jolie-e-pustinska-ubavica-za-harper-s-bazaar-01.jpg

Магазинот слави 150 години постоење, а по тој повод, Џоли напиша есеј кој се фокусира на правата на жените и заштитата на животната средина.

Фото-сесијата е направена во Намибија, родното место на ќерката на Џоли, Шајло.

„За мене, Намибија не претставува само земја која ја поврзувам со семејството и пријателството, туку и обид да се пронајде баланс помеѓу луѓето и животната средина, што е многу важно за нашата иднина“, изјави Џоли.

На фотките, прекрасната актерка позира во парчиња од Versace, Ralph Lauren, Rag & Bone и други познати брендови.

Во продолжение погледнете ја целата фото-сесија:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Анџелина Џоли 1 година по разводот: „Важно е да плачете во бањата, сам... Анџелина Џоли за Vanity Fair го даде нејзиното прво ексклузивно интервју откако ...
Анџелина Џоли го откри значењето на дел од нејзините тетоважи Анџелина Џоли е несомнено една од најубавите жени во светот и доказ дека тетоваж...
Се шпекулира: Анџелина Џоли ќе стапи во брак со анонимен маж? Само затоа што разводот меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит не е финализиран не значи ...