Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер на романтична прошетка низ Рим (фото)


Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер на романтична прошетка низ Рим (фото)

Ана Ивановиќ заедно со сопругот пред неколку дена беше во Белград, за 30-тиот роденден да го прослави со најблиските, а веќе денес заедно се на романтична прошетка низ Рим.

ana-ivanovik-i-bastian-schweinsteiger-na-romanticna-prosetka-niz-rim-001.jpg

Парот е на кратко романтично патување низ Рим пред да им се врати на секојдневните обврски.

За лежерната прошетка Ана одбра стилска комбинација од здолниште, црн џемпер и кратки чизмички, а црвената марама го одвлекуваше целото внимание.

Бастијан пак, остана доследен на едноставноста во црно.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Бременост или пензионирање? Ана Ивановиќ ќе сподели важна вест на Фејс... Почетокот на сезоната за тенис во 2017-та година е тука, а веќе се шират новости...
Дрејк повторно се отвори за Ријана: „Денес е роденден на некој кој мно... Минатата година Дрејк јавно, на MTV VMA, се отвори и ги изрази своите емоции кон...
Познати дами кои станале мајки на млади години Иако многу дами од светот на шоу-бизнисот ја ставаат кариерата на прво место, а ...