Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Адвокат 26-04-2017
Ѕидар 26-04-2017


5-годишно девојче само се грижи за нејзините баба и прабаба, откако мајката ги напуштила

Додека повеќето 5-годишни дечиња ќе ги сретнете на игралиште со свои врсници, малата Ана Венг од Кина се грижи за нејзината баба и прабаба.

5-godisno-devojce-samo-se-grizi-za-nejzinite-baba-i-prababa-otkako-majkata-gi-napustila-1.jpg

Таткото на Ана е во затвор уште кога таа имала 3 месеци, а нејзината мајка се премажила и го напушила малечкото девојче. Ја оставила во планините каде сега Ана живее со нејзината 92-годишна прабаба и неколку децении помладата баба.

Ана готви, чисти и се грижи за старите жени кои не се способни сами да се движат.

Добродушен сосед и дозволува на Ана да набере малку зеленчук од неговата градина за да има што да јаде.

Предупредување - Фотографии кои го кршат срцето:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дама со златно срце - Спасила 2.500 деца криејќи ги во вреќи, канти за... Оваа постара дама се вика Ирена Сендлер (или уште Ирена Сендлерова). Мал број на...
Бремена ТВ презентерка која била критикувана: Големиот стомак ви е одв... Кети Фелингер работи како ТВ презентерка за време за каналот „CBS Philly“. Таа и...
Цел Твитер му се смее: Останал без пари обидувајќи се да личи на Дејви... Џек Џонсон, 19-годишно момче од Англија, не е огромен фан на Дејвид Бекам, ама с...