Ураганот Ирма не им ја уништи смислата за хумор на жителите на Флорида


Ураганот Ирма не им ја уништи смислата за хумор на жителите на Флорида

Изминатиов период, светот е преплавен со трагичните вести за природната катастрофа наречена ураганот Ирма.

uraganot-irma-ne-im-ja-unishti-smislata-za-humor-na-zhitelite-na-florida-01.jpg

Силниот ураган ја повлече водата на Бахамите, пустошеше низ Мајами, а направи и огромни штети на Флорида.

Сепак, во „сончевата држава“, како што ја нарекуваат Флорида, ураганот не успеа да им го уништи духот на жителите кои се инаку познати по својот оптимизам и позитивна енергија.

Дел од нив преку хумор ѝ се спротивставија на Ирма, па на тој начин полесно ги поминаа сите кризи и опасности кои произлегуваат од вакви страшни ситуации.

Погледнете ги интересните фотки кои се доказ дека смислата за хумор секогаш треба да се негува, па дури и во најтешките моменти во животот:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ураганот Ирма ги уништува Карипските Острови (фото) Како ураган од 5-та категорија со ветар од 300 km/h, Ирма е рангиран помеѓу најм...
Страшни фотки и видеа од Мајами пред и после Ирма Откако ураганот Ирма ја погоди Флорида, во Мајами настана вистински хаос. Страшн...
Реткиот феномен кој ја повлече водата од плажите на Бахамите, после Ир... Ураганот Ирма за само неколку дена успеа од Земјата да направи хаос и пустош. Не...