Отворени работни позиции

vrabotuvame.jpg

Позиција:

Уредник

Доколку редовно нè следиш, сакаш да пишуваш, креативен си и имаш желба да придонесеш за развој на порталот од содржински аспект  - ти си оној кој ни треба!

Кои квалификации ни се потребни:

 1. Способност за пишување и уредување на квалитетни текстови
 2. Беспрекорно владеење на српски јазик, граматика и правопис (предност ќе имаат оние со српски мајчин јазик)
 3. Владеење на македонски јазик, граматика и правопис
 4. Одлично познавање на англиски јазик
 5. Познавање на на MS Office
 6. Познавање и користење на социјалните медиуми како маркетинг алатка
 7. Работното искуство поврзано со работното место ќе се смета за предност.

*Најважна е желбата за сопствен развој во оваа област!


Работни обврски:

 • Креирање на содржини за CRNOBELO.com
 • Постојано следење на светските трендови на забавните онлајн медиуми
 • Креирање на содржини за клиентите на Црнобело Медиа за социјални медиуми
 • Позицијата е во Скопје

Доколку сакате да бидете дел од тимот на CRNOBELO.com и сметате дека би биле соодветни за оваа позиција, испратете ни го вашето CV на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Огласот трае до 31.03.2017