21.12.2012 - Крај на светот

21.12.2012 - Крај на светот

kraj-na-svetot-povekjeНајновиот знак кој што беше пронајден во едно жито во Велика Британија можно е да претставува порака за земјата. Знакот што беше пронајден е знак...

 

kraj-na-svetot

...од Мајанскиот календар кој што значи крај на светот кој што според мајанскиот календар би бил на 21 Декември 2012 година.

Според многу луѓе кои што го познаваат мајанскиот календар ова било само една опомена од Вонземјаните до земјата дека се ближи крај на светот.

“Се претпоставува дека е предупредување за пристигнувањето на крајот на светот.

Овој знак е сериозен предупредувач за можниот голем настан во 2012.“ - вели Карен Александер, експерт за оваа појава.

Би можело да ве интересира:

Фејсбук статус на најгордиот сопруг: „Мојата сопруга е херој“ Рејна Вилсон не сака кога нејзиниот сопруг ја нарекува хероина, но за него таа е...
Најголемата дланка во светот е долга 26cm. Што друго има на листата на... Светот е разнолик, широк и голем, а и некои објекти во него се по сите дефиниции...
На кој му требаат фармерки кога може да се шетате голи (видео) Девојка решила да се прошета низ улиците на Хонгконг со ништо друго освен маичка...

Најнови игри

Успех не е да си вреднуван толку многу заради положбата која си ја постигнал во животот, туку заради препреките кои си ги надминал за да постигнеш успех.
Букер Т. Вашингтон (1856-1915)

Последни коментари