Кои ќе бидат најсреќните денови за вашиот хороскопски знак во 2017-та?


Кои ќе бидат најсреќните денови за вашиот хороскопски знак во 2017-та?

Пред нас имаме нова година, што значи нови шанси за поубави почетоци.

koi-ke-bidat-najskrenite-denovi-za-vasiot-horoskopski-znak-vo-2017-ta-1.jpg

Она што немавте шанса да го исполните во 2016-та, може да го направите во новата 2017-та.

Кои денови се најповолни за љубов, а кои за работа? Кои се вашите среќни периоди во 2017-та?

Овен

3-ти февруари до 3-ти март - Може да се заљубите силно и страствено, да остварите финансиски успех, да уживате во вниманието и комплиментите кои ќе пристигнуваат од сите страни.

28-ми април до 6-ти јуни - Венера е во вашиот знак и освен тоа што ќе ви донесе среќа во љубовта, ова е поволно време за правење пари од вашите знаења и деловни вештини.

Бик

6-ти јуни до 4-ти јули - Подароците, признанијата и вниманието кое ќе го добивате од блиските и вербата во сопствените можности, ќе ви создадат чувство дека сте сакани и ќе ви ги разубават деновите.

7-ми ноември до 22-ри ноември - Промените ве водат во подобар живот. Спојот на Венера и Јупитер во знакот на Скорпија е знак на благосостојба, богатство и среќни моменти во пар.

Близнаци

6-ти јуни до 20-ти јуни - Плоден период за деловно докажување и професионално усовршување. Новите работни предизвици ќе ви ги зголемат месечните примања.

6-ти јули до 30-ти јули - Венера во вашиот знак ќе ја нагласи привлечноста, спонтаноста на вашата личност и ќе ви помогне во остварување на љубовните и финансиски планови.

Рак

31-ви јули до 28-ми август - Дека животот е полн со неочекувани изненадувања и дека никогаш не знаете што може да ви донесе, ќе сфатите токму во овој период на промени.

9-ти декември до 31-ви декември - Од страст и љубов ќе биде изградена секоја ваша клетка. На пат сте кон големи љубовни остварувања, се движите сериозно и верувате во себе. Само напред!

Лав

6-ти јули до 24-ти јули - Меркур е во вашиот знак и ве поттикнува на големи деловни активности, што ќе ви донесе шанси за поголема заработка и зајакнување на самодовербата низ работата.

26-ти август од 9-ти септември - Магнетски сте привлечни. Ќе ве усреќи наклонетоста на личности од спротивен пол, но би требало да се задржите до една која вам ви е драга.

Девица

13-ти јануари до 31-ви јануари - Можете да уживате во опуштеноста, чувството на мир и близината на луѓето кои ги сакате. Социјалниот живот ќе биде извор на возбудливи емотивни ролеркостери.

19-ти септември до 6-ти октомври - На самците ќе им се пружи шанса за влез во нова љубовна врска. Страста ќе биде посилна од разумот. Не се плашете од препуштање на контролата - уживајте!

Останатите 6 знаци се на следната страна...Би можело да ве интересира:

Со кои познати личности го делите вашиот хороскопски знак? Најдобар начин да откриете колку сличности имате со вашите омилени познати лично...
Кои се вашите карактеристики според месецот во кој сте родени? Секој човек е различен и има нешто по што се разликува од останатите, но благода...
Која е вашата слаба точка? Овните се плашат од осаменост, Рибите - од ... Секој си има своја слаба страна, своја слаба точка која ако некој успее да ја до...