Торти достојни за во музеј (фото)


Торти достојни за во музеј (фото)

Замислата за торти и колачи веројатно ќе ви се промени, откако ќе ги видите овие совршени торти кои се граничат со уметност. Нив нема да ги гледате како сладок фил и пандишпан кои ќе ги задоволат непцата.

torti-dostojni-za-vo-muzej-001.jpg

Тортики Анушки секојдневно ја поттикнува фантазијата на сите кои го следат Инстаграм профилот, благодарение на врвно украсените торти.

Со 3Д облици, оптички илузии и цели мурали насликани со четка и бои – тортите заслужено се наоѓаат на првото место на најпосакувани за следната прослава:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дизајни со кои животот во иднина ќе биде поубав и полесен (фото) Сите имаме листа на работи кои сакаме да ги направиме за животот во иднина да ни...
Спас за оние на кои постојано нешто им се лизга од раце А, веројатно на прво место е шампонот и гелот за туширање. Некој конечно се сети...
Торти кои се толку убави, што не би сакале да ги пресечете за да ги пр... Креативните торти на слаткарот Tortik Annushka од Москва не се обични торти, тук...