Машки фрази за пуштање

maski-frazi-za-pustanje-povekjeКако се пуштаат момците? Кои се нивните нај „финтаџиски“ фрази на кои очекуваат дека ќе паднат девојките? Ех, креативноста во овие случаи не гарантира успех.


Ова се неколку од овие „пуштачки“ фрази:

1. Неодамна пред мене помина жена со детска количка. Јас и довикнав: „Фрли тоа, јас ќе ти направам ново!

2. Имаш име, или може да те викам „Моја“?

3. Твоите родители сигурно произведуваат оружје. Ти си вистинска бомба.

4. Може ли да ми дадеш твоја слика? Сакам да му покажам на Дедо Мраз што сакам.

5. Може ли да го добијам твојот број? Го изгубив својот.

6. Ти си сигурно вонземјанка. Не постојат така убави девојки на Земјата.

7. Какво е чувството да се биде најубава во оваа просторија?

8. Се загубив. Смеам ли да останам со тебе?

9. Во енциклопедија ја пронајдов твојата слика под поимот секси.

10. Си заборави нешто. – Што? - Мене!

Би можело да ве интересира:

Што им кажуваме на пријателите во лице vs. Што кажуваме позади грб? Сите ние имаме најдобри пријатели кои ги обожаваме, за кои секогаш сме тука и об...
Шегаџија на годината: Се фотошопира во секоја фотка на Кендал Џенер Многу мал број на луѓе можат да бидат близу до Кендал Џенер, ама на Кирби тоа не...
Кога се обидуваш да ја направиш тортата од онлајн рецепт, но имаш две ... На социјалните мрежи сè изгледа едноставно за подготовка, како секој да може да ...