Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Лекар 26-06-2016
Шивач/ки 25-06-2016

„50 нијанси на сива“ ги поместува границите на женското уживање во сексот

Книгата „50 нијанси на сива“ со своите две продолженија започна нова сексуална револуција кај жените помеѓу 35 и 44 години.

50-nijansi-na-siva-gi-pomestuva-granicite-na-zenskoto-uzivanje-vo-seksot

До сега се продадени повеќе од 40 милиони примероци низ светот. Истражувањата до сега покажуваат дека жените уживаат најмногу во сексот околу 28мата година од животот, но границата се помести во распонот од 35 до 44 години, а повеќето признаваат дека токму оваа книга била инспирација за зголемено либидо.

47% од оние кои ја прочитале книгата тврдат дека активно влијаела на нивниот сексуален живот.

Би можело да ве интересира:

15 илустрации кои ќе ви помогнат подобро да ги разберете жените Си даваме ветувања дека од денес се храниме здраво, за по 10 минути да се почест...
Како изгледаат жените во списанијата, а како во реалноста? Ако внимателно ги загледате жените во женските списанија, ќе добиете впечаток де...
Твитерџијата кој ги трола корисниците со фотошопирање, втор дел Се сеќавате на дизајнерот Џејмс Фридман кој со помош на Фотошоп буквално ги задо...