Магијата на зимата и снегот

Снегот, мразот и се останато што следува со ниските температури може да додаде сосема нова димензија и ефект на фотографиите.

magijata-na-zimata-i-snegot-01

Заборавете на ниските температури и припремете се за неверојатните зимски глетки.

Фотографите кои се спремни да го направат тоа обично доловуваат неверојатни моменти и се наградени со прекрасни резултати.

Во оваа мала галерија се собрани едни од најубавите и најуспешни фото проекти. Уживајте!

magijata-na-zimata-i-snegot-1

magijata-na-zimata-i-snegot-2

magijata-na-zimata-i-snegot-3

magijata-na-zimata-i-snegot-4

magijata-na-zimata-i-snegot-5

magijata-na-zimata-i-snegot-6

magijata-na-zimata-i-snegot-7

magijata-na-zimata-i-snegot-8

magijata-na-zimata-i-snegot-9

magijata-na-zimata-i-snegot-10

 

Би можело да ве интересира:
Бенефиции на музичката терапија: Мелем за душата и телотоБенефиции на музичката терапија: Мелем за душата и телото...
Терапијата со музика се повеќе е застапена во здравствената нега за лекување на болните луѓе. Тер...
Елеганција која ја надмина Кејт Мидлтон: Шпанската кралица Летиција во цветна Хуго Бос креација (фото)Елеганција која ја надмина Кејт Мидлтон: Шпанската кралица Летиција во цветна Хуго Бос креација (фот...
Поранешната ТВ новинарка, а сегашна кралица на Шпанија, 41-годишната Летиција Ортис со својот стил н...
Носете го макси здолништето на 5 различни начини (видео)Носете го макси здолништето на 5 различни начини (видео)...
Макси здолништето е едно од омилените женски парчиња гардероба во текот на летото благодарение на уд...

Препорачано од Facebook