Пролетни десерти со вистински листови од цвеќе (фото)


Пролетни десерти со вистински листови од цвеќе (фото)

Во време кога сè околу нас цвета и расцветува, кога уживаме во мирисот и глетката на свежите букети, слаткарниците ширум светот имаат нова идеја и замисла за десертите.

proletni-deserti-so-vistinki-listovi-od-cvekje-001.jpg

Голем број на модерни слаткарници и пекари редат ливчиња цветови врз нивните рецепти.

Љубичици, рози, лаванда, во комбинација со крцкава кора и крем од чоколадо, јагода или ванила – звучи предобро за да биде вистина.

За среќа има неодоливи фотки кои докажуваат дека рајот за непцата постои:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 илустрации кои покажуваат колку ви се менува животот по очилата за ... Видот го земаме здраво за готово, а е така важен дел од нашиот живот. Ова многу ...
Опседнат со Покемон до тој степен што од кучето си направил Пикачу (ви... За само неколку недели, светот го зафати Покемон лудило. Никој не знае како и зо...
Фиџет спинер – „заразна“ играчка која ги замени џамлиите и клик клакот... Сигурно досега имавте можност или да видите или да слушнете за новата заразна иг...