50-годишна жена од Кина е толку младолика, што сите мислат дека е девојка на нејзиниот син
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Rabota od doma 20-10-2017
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017


50-годишна жена од Кина е толку младолика, што сите мислат дека е девојка на нејзиниот син

Дали е возможно да изгледате двојно помладо отколку што сте? Дефинитивно да. И Лиу Јелин е жив доказ за тоа.

50godisna-zena-od-kina-e-tolku-mladolika-sto-site-mislat-deka-e-devojka-na-nejziniot-sin-001.jpg

Мајката од Кина која ретко носи шминка, има речиси 50 години, а сите мислат дека е девојка на нејзиниот 22-годишен син.

Без ниту една брчка, со супер стегнато тело, Лиу е во постојана борба да им докаже на луѓето дека има 50 години.

Која е нејзината тајна?

„Пливам и кревам тегови секој ден. Омилената активност во зима ми е да пливам надвор, на студено,“ одговара.

Нејзиното мото?

„Ако мислиш дека не изгледаш добро, тоа е бидејќи не си се испотил/а доволно.“

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Девојка за пример: Преубавата Ани Дивиа е најмладата жена-пилот во све... Ани Дивиа е девојка од Индија на која ѝ се остварил детскиот сон да стане пилот....
Најстарата жена на светот го прослави својот 117-ти роденден Ема Морано е најстарата жива жена на светот која вчера наполни 117 години. Ем...
Девојка живее во минијатурна куќичка и патува низ светот Во денешниот свет, луѓето се толку заслепени од материјалните работи, што приказ...