Невестата заради обврски не стигнала на свадбената фотосесија, па кумот ја заменил (фото)


Невестата заради обврски не стигнала на свадбената фотосесија, па кумот ја заменил (фото)

Подготвувајќи се за свадбената церемонија која следи, еден пар решил да направи „пробна“ свадбена фотосесија за да ги извежба позите за беспрекорни љубовни фотки.

nevesta-zaradi-obvrski-ne-stignala-na-svadbenata-fotosesija-pa-kumot-ja-zamenil-001.jpg

За жал, невестата имала огромна листа на обврски и немала многу време за позирање, што очигледно не му пречело на младоженецот.

Тој ја свртел целата работа на шега, па со кумот си направил кратка фотосесија бидејќи фотографот и местото веќе биле платени.

Очекувано, фотките веќе се вирален хит:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит на Инстаграм: Разгледници од патувањата со голи задници Трендовите на Инстаграм се шират со брзина на светлината и се чини дека секој но...
Што сè можете да направите со старите искинати хулахопки? Секоја жена веќе се подготви за есен, а тоа значи дека ги извади омилените хулах...
Зошто 30-тите се подобри од 20-тите? Дваесеттите се години кога веќе сметате дека сте доволно зрели и дека сте помина...