13-те финалисти кои се борат за најубава фотка од дивината за 2017-та


13-те финалисти кои се борат за најубава фотка од дивината за 2017-та

Од верверичка која позира на студено февруарско утро, до затворен тигар во кафез, прогласени беа 13-те финалисти од овогодинешниот избор за најубава фотка од дивината.

13-te-finalisti-koi-se-borat-za-najubavata-fotka-od-divinata-za-2017-001.jpg

Над 50.000 фотки од 92 земји пристигнале за натпреварот, а само 100 ќе бидат изложени на 20-ти октомври.

Од селектираните 100 експертите одбраа само 13 финалисти, оценувајќи ја креативноста, оригиналноста и техниката.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вирален хит: Што е чудно на оваа матурска фотка? Прославата на матурската вечер е важен момент од животот на сите млади. Обично с...
Фото-сесија од бајките: Мали бебиња во улога на Дизни принцези Има ли нешто послатко од фото-сесија во која главните ѕвезди се бебиња? Фотограф...
8 грешки кои треба да ги избегнувате ако сакате полесно да се будите н... Ретко кој не сака наутро да поспие малку повеќе и дури и кога ќе си легнеме пора...