Фотографка преку своите дела ја прикажува моќта на црвената боја


Фотографка преку своите дела ја прикажува моќта на црвената боја

Црвената боја веќе подолг период е во фокусот на работата на оваа светски позната фотографка.

fotografka-preku-svoite-dela-ja-pokazuva-mokjta-na-crvenata-boja-01.jpg

Екатерина Мишенкова, родена е во Чешка, а моментално живее и твори во Москва, Русија. Таа е талентиранa фотографка чии  дела го обиколија светот.

На нејзиниот Инстаграм профил има 609.000 следбеници, а со последната серија фотографии прикажува колку е голема моќта на црвената боја.

Екатерина патува ширум светот и лови неверојатни урбани катчиња.

Таа преку својата работа го рефлектира својот внатрешен свет, а резултатот е реалност на граници со фантазија:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На кое место во светот би се нашле ако ископаме дупка во земјата по пр... Кога бевме мали, се прашувавме на кое место во светот би се нашле ако ископаме д...
10 причини зошто постарата сестра е највредното нешто што го имате во ... Таа е секогаш на ваша страна, не ве осудува, но во лице ви ги кажува работите шт...
9 причини зошто мајката ви е најдобар пријател за цел живот Ве видела во секое издание, за вас знае апсолутно сè и без разлика на грешките ш...