Играј Gold Miner Vegas

Играјте Gold Miner Vegas!

igrajte-gold-miner-vegas-povekjeБидејќи успешно ве “заразивме“ минатата недела со првиот дел од играта Gold Miner, сега ќе имате можност малку и да прошетате низ светот во...

 

...потрага по злато. Станува збор за Gold Miner Vegas.

Чичко рудар овој пат треба да прошета низ сите континенти, тргнувајќи од Австралија, да собере доволно злато за да се коцка во Вегас. Повеќе можности, повеќе авантура, но и потежок пат за да стигнете целта.

Инструкциите остануваат исти:

За управување ја користите стрелката надолу и по потреба (за динамит) стрелката нагоре. Количката ја движите со стрелките – лево и десно.

Ви посакуваме добра забава и успешен пат до Вегас! Cool

П.С. За незаситните играчи, http://igri.crnobelo.com е нашиот портал со над илјада игри!

Би можело да ве интересира:

10 работи кои нè прават помалку привлечни Понекогаш не е само до генетиката и не можеме да ја обвинуваме за тоа како други...
8 работи кои жените ги прават, но не ги признаваат дури ни на најдобра... Колку и да изгледаат прекрасни, средени и дотерани, жените имаат грозна страна к...
Митови за Земјата кои погрешно ги научивме на училиште На училиште нè учеа дека Монт Еверест е највисоката планина на светот, дека Нил ...