Каква е вашата емоционална состојба?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 27-07-2017
Возач 27-07-2017


Каква е вашата емоционална состојба?

Способноста да гледате ликови онаму каде што реално не постојат е заедничка за многу луѓе.

kakva-e-vasata-emocionalna-sostojba-001.jpg

Но, колку и да ви изгледа детинесто и забавно, ова може да биде знак не на креативност, туку на стрес и анксиозност.

Важно е да одговарате брзо, искрено и без многу размислување на следните прашања за да откриете:

Каква е вашата емоционална состојба?
 1. 1. Што прво видовте на сликата?
  Насмеано човече
  Нешто зелено со две очи
  Двоглед
 2. 2. Што гледате на сликата?
  Чуден лик
  Автомобил
  Очи и уста
 3. 3. Што прво видовте на сликата?
  Чудовиште од железо
  Слон
  Чешма
 4. 4. Тука? Што гледате?
  УСБ кабли
  Лица во облик на квадрат
  Роботи
 5. 5. И повторно: Што видовте на сликата во првиот момент?
  Пирана
  Копче и патент
  Јакна или палто
 6. 6. Што прво ви падна во очи?
  Заби
  Очи
  Ѕид
 7. 7. Последен пат, тука што гледате?
  Заден дел од часовник
  Тажно лице
  Нешто сино

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Анализа на карактерот преку тест со сива боја Сивата боја е доволно неутрална за да може да носи во себе информации кои можат ...
Слика која ќе ви открие дали сте склони на апофенија: Гледате 6 ликови... Нова оптичка илузија со малку подлабоко значење. Како што велат создавачите на и...
Оптички илузии кои нè бунат уште од 1880 година Ако сте љубител на загатки, тогаш овие оптички илузии дефинитивно ќе ви се допад...