Добро се скриени, но обидете се: Колку зрна кафе се кријат во џунглата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 27-07-2017
Возач 27-07-2017


Добро се скриени, но обидете се: Колку зрна кафе се кријат во џунглата?

Оние кои не можат да го замислат својот живот без кафе веројатно ќе бидат поупорни во потрагата. Сепак, за да ги пронајдете, потребно е и голема концентрација.

dobro-se-sokrieni-no-obidete-se-kolku-zrna-kafe-se-krijat-vo-dzunglata-1.jpg

Подготвени за уште една нова загатка? Овојпат, на тест се ставени вашиот вид, истрајност и снаодливост во природа.

На прв поглед, сликата прикажува густа и зелена џунгла со диви животни и бујна вегетација. Меѓутоа, ако подобро погледнете, помеѓу леопардот, змијата, мајмунот и останатите животни, вешто се сокриени и зрна кафе.

Вашата задача е да пронајдете каде се наоѓаат и колку се на број.

Добро наострете ги очите, бидејќи потрагата не е ни малку лесна, а само оние со голема концентрација и моќ на запазување ќе ги откријат сите.

Подгответе се и почнете!

Одговорот се крие на следната страна...Би можело да ве интересира:

Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлинат... Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Тест за очите: Можете да го видите она што е невидливо? Колку ви е добар видот? Колку брзо и прецизно можете да забележите слабо видливи...
Најдете ја мачката за 10 секунди (фото) Колку е лесно очите да ве прелажат? Да ве убедат дека на фотката има само куп др...