Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Адвокат 26-04-2017
Ѕидар 26-04-2017


10 трик прашања кои ќе ве вратат во детството

Времето поминато во решавање загатки е добро поминато време доколку сакате да го освежите вашиот мозок.

10-zagatki-koi-ke-ve-vratat-vo-detstvoto-001.jpg

Загатките ја подобруваат вашата меморија, апстрактното мислење, распонот на внимание а пред сè тие се одличен начин за забава.

Еве неколку што ќе ве замислат:

10 трик прашања кои ќе ве вратат во детството
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 9. 9.
  Кликни за одговорот
 10. 10.
  Кликни за одговорот

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз со снегулки: Кои се вашите силни страни? Снегулките се како магични кристали. Ретко ќе најдете две исти снегулки и во тоа...
Анализа на карактерот преку тест со сива боја Сивата боја е доволно неутрална за да може да носи во себе информации кои можат ...
Ќе ја решите ли детективската задача, забележувајќи само еден детаљ? Мало размрдување на мозокот на празнична тема. За момент станете инспектор и оби...