Ве предизвикуваме со 5 детски загатки кои се претешки за 95% од возрасните
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Rabota od doma 20-10-2017
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017


Ве предизвикуваме со 5 детски загатки кои се претешки за 95% од возрасните

Дечињата го гледаат светот многу поразлично од возрасните. И тоа не секогаш значи поедноставно и полесно.

ve-predizvikuvame-so-5-detski-zagatki-koi-se-preteski-za-95-od-vozrasnite-001.jpg

Некогаш нивните загатки и прашања може да ви ја предизвикаат интелигенцијата и да ви ја проверат брзината на размислување.

Се сомневаме дека сите 5 ќе ги одговорите точно, но барем вреди да се обидете:

(Кликнете на сликите за да го проверите одговорот)

Ве предизвикуваме со 5 детски загатки кои се претешки за 95% од возрасните
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 3.
  Кликни за одговорот
 3. 5.
  Кликни за одговорот
 4. 7.
  Кликни за одговорот
 5. 9.
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Само генијалците ќе успеат да ги решат овие загатки за 30 секунди Логичките загатки се добри за луѓето на сите години бидејќи го активираат мозоко...
14 детски загатки со кои возрасните ќе се помачат Сигурно кога бевте мали, сте биле опседнати со сите можни загатки на училиште. ...
Колку го познавате светот во кој живеете? Во која година стапнал првиот човек на Месечината? Кое животно може да издржи на...