Дали ве бива за детектив: Кој е убиецот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Rabota od doma 20-10-2017
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017


Дали ве бива за детектив: Кој е убиецот?

Деновиве вирално се прошири една загатка во која се решава мистериозно илустрирано убиство.

dali-ve-biva-za-detektiv-koj-e-ubiecot-01.jpg

Фотката прво беше споделена на Reddit, по што сите социјални мрежи почнаа да ги бараат убиецот.

Има една жртва, жена, во женски тоалет, убиена со нож.

Во ресторанот има 5 потенцијални убијци. Ваше е да ги размрдате мозочните виуги и да дадете издржано објаснување на прашањето:

Кој е убиецот?

dali-ve-biva-za-detektiv-koj-e-ubiecot-02.jpg

Конечно решение сè уште нема, но се надеваме дека ќе го откриеме заедно.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатка со три кутии: Колку е лесно да ве прелажат? Оваа загатка со три кутии ќе беше многу полесна ако не моравте да внимавате дали...
Во колку погрешни работи сте верувале со години? Вистината и лагата може да бидат слични, односно некои вистини во кои сте 100% у...
Загатка со 3 тегли на која сигурно ќе одговорите погрешно Убавината на логичките проблеми е во нивната едноставност, но за да ја видите, м...