14 детски загатки со кои возрасните ќе се помачат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Rabota od doma 20-10-2017
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017


14 детски загатки со кои возрасните ќе се помачат

Сигурно кога бевте мали, сте биле опседнати со сите можни загатки на училиште.

14-detski-zagatki-so-koi-vozrasnite-kje-se-pomachat-01-1.jpg

А потоа, им ги поставувавте и на сите членови на семејството и проверувавте дали ќе знаат да ги одговорат.

Но, иако имаат лесен одговор, тешко е брзо да се сетите на него.

Тие им се омилени на децата, но зошто и возрасните да не си го помачат мозокот и да се обидат да решат неколку?

Ние одбравме 14 загатки кои ќе ве натераат да размислувате. Некои од нив можеби ги знаете, но за некои сигурно ќе се подзамислите.

Кликнете на сликата за да го дознаете точниот одговор.

14 детски загатки со кои и возрасните ќе се помачат
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 3.
  Кликни за одговорот
 3. 5.
  Кликни за одговорот
 4. 7.
  Кликни за одговорот
 5. 9.
  Кликни за одговорот
 6. 11.
  Кликни за одговорот
 7. 13.
  Кликни за одговорот
 8. 15.
  Кликни за одговорот
 9. 17.
  Кликни за одговорот
 10. 19.
  Кликни за одговорот
 11. 21.
  Кликни за одговорот
 12. 23.
  Кликни за одговорот
 13. 25.
  Кликни за одговорот
 14. 27.
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Само генијалците ќе успеат да ги решат овие загатки за 30 секунди Логичките загатки се добри за луѓето на сите години бидејќи го активираат мозоко...
Тест по општа култура – Колку се сеќавате на работите кои ги учевте? Повеќето работи за животот и светот ги учиме на училиште, но сепак не мора да зн...
Само луѓето со беспрекорен вид можат да го решат овој тест Дали знаете колку ви е прецизен видот? Колку добро можете да забележувате речиси...