Квиз: Што криете од другите?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Rabota od doma 20-10-2017
Монтери 20-10-2017
Лимар 20-10-2017


Квиз: Што криете од другите?

Сите имаме по некоја ситница која сакаме да ја скриеме од целиот свет.

kviz-sto-kriete-od-drugite-001.jpg

Некои тоа го прават во облик на прикривање на вистината и информациите, додека други буквално кријат одредени личности од нивниот живот.

Мразите другите да знаат со кого се дружите, со кого сте во врска или колку заработувате?

Одговарајте без мамење и филување, па ќе откриете:

Квиз: Што криете од другите?
 1. 1.
  Дека има финансиски проблеми
  Дека сака да ја запроси
  Дека наскоро ќе ја остави
  Дека ја изневерил
  Дека повеќе не ја сака
  Дека му се допаѓате
 2. 2.
  Ништо не може да ми го уништи одморот, па ни тоа
  Се јавувам на блиските да им се пожалам
  Викам на кој ќе стигнам
  Пресметувам колку пари изгубив
  Пробувам да најдам човек кој ќе ми го реши проблемот
  Седам и чекам
 3. 3.
  Семејството
  Пријателите
  Интуицијата
  Колегите
  Надредените
  Никој
 4. 4.


 5. 5.
  Јадам повеќе од нормалното
  Плачам
  Избегнувам луѓе
  Разговарам со блиските
  Спијам
  Одам на шопинг
 6. 6.


 7. 7.
  Нервозни
  Опуштени
  Незаинтересирани
  Весели
  Скептични
  Срамежливи

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Оптичка илузија преку која ќе откриете како ве доживуваат другите Нема човек кој не е љубопитен и не сака да открие како другите го гледаат и дожи...
Одговорот ви зависи од карактерот: Кој човек е најбогат? Сите го проценуваме човекот на база на физичкиот изглед, сакале ние да признаеме...
Психолошки тест со кој полесно ќе откриете: Што ве загрижува во момент... Овој психолошки тест го открива она што длабоко го криете во себе, а за што може...