Квиз: Каде да отпатувате оваа есен?


Квиз: Каде да отпатувате оваа есен?

Нема кој не сака да патува и да посетува нови места, а ако ни се допаднат некои од нив повеќе од другите, никогаш нема да ни пречи ако повеќепати ги посетиме.

kviz-kade-da-otpatuvate-ovaa-esen-001.jpg

Досега цело лето размислувавме за летни одмори и гледавме прекрасни фотки од плажи, море и лудории на вода.

Но, сега доаѓаат свежи денови и време е да се фокусираме кон патувања во прекрасни градови каде постојано ќе истражуваме.

А, ако немате идеја, направете го овој квиз и дознајте каде вие треба да патувате оваа есен:

Квиз: Каде да отпатувате оваа есен?
 1. 1.


 2. 2.


 3. 3.


 4. 4.


 5. 5.


 6. 6.


 7. 7.
  The Bourne Identity
  Breakfast at Tiffany's
  This Means War
  Harry Potter
  You've Got Mail
  The Italian Job

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Со каков маж ќе стапите во брак? Секоја девојка сонува да го најде идеалниот партнер со кој ќе го помине остатоко...
Оптичка илузија преку која ќе откриете како ве доживуваат другите Нема човек кој не е љубопитен и не сака да открие како другите го гледаат и дожи...