Фотосесија која подразбира уништување на венчаницата „Trash the Dress“ - да или не?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 27-07-2017
Возач 27-07-2017


Фотосесија која подразбира уништување на венчаницата „Trash the Dress“ - да или не?

Одредени жени религиозно ги чуваат своите венчаници. По свадбата, веднаш уредно ги пакуваат или вакумираат, со надеж дека еден ден некој повторно ќе ја облече венчаницата од нивните соништа.

Fotosesija-koja-podrazbira-unistuvanje-na-vencanicata-da-ili-ne-01.jpg

Но, одредени жени имаат порадикални идеи. Тие едноставно не гледаат поента во чување на венчаницата, па се решаваат за креативни фотосесии со наслов „Trash the Dress“ или уништи го фустанот.

Оваа традиција е актуелна последниве 15-тина години во светот. Идејата е откако веќе фустанот послужил за намената, односно венчавката, истиот да се употреби за да се создаде креативна фотка. Елегантни алишта како констраст во средина или екстериер каде што воопшто не одговараат.

Младоженците немаат проблем да скокнат во базен, да се брцнат во океанот, да се маваат со бои или кал, сé со цел да се создаде поинтересна и поуникатна пост-свадбена фотосесија.

Дали би се согласиле на ова? Ви се допаѓа ли идејата и би го преживеале ли уништувањето на вашиот невестински фустан?

Погледнете како изгледа „Trash the Dress“ процесот:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Венчаници заради кои ќе посакате уште утре да бидете невеста (фото) Секоја жена од девојче сонува да биде невеста, а овие неколку прекрасни венчаниц...
Пустински кралици - Гламурозни венчаници од Лоренцо Роси за 2017-та Лоренцо Роси сè уште не ужива статус на врвен, светски бренд, но затоа неговата ...
5 прекрасни невести објаснуваат зошто не слабееле за нивниот свадбен д... „Како изгледа полничка невеста? Па таа изгледа токму како мене!“, велат овие сам...