Двајца младоженци судбоносното „да“ го кажаа како Убавицата и ѕверот (фото)


Двајца младоженци судбоносното „да“ го кажаа како Убавицата и ѕверот (фото)

Двајца младоженци решиле своето судбоносно „да“ да го кажат на свадба инспирирана од класичниот Дизни цртан Убавицата и ѕверот.

dvajca-mladozenci-sudbonosnoto-da-go-kazaa-kako-ubavicata-i-dzverot-01.jpg

Импресивната тематска свадба на професионалната фотографка Рајелин Мартелино е направена во соработка со „Baldwin Bridal And Events“ и „Sylver Weddings And Events“.

Таа дури и сама го обоила својот свечен невестински фустан за да наликува на оној на Бела.

Деталите се неверојатни. Фановите веднаш можат да ги забележат главните ликови од цртаниот - свеќникот и часовникот како и розата која се крие во стаклен сад.

Погледнете како изгледа секој детаљ од оваа свадба:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 работи околу свадбите за кои на гостите НЕ ИМ Е ГАЈЛЕ Планирањето свадба е прилично стресна работа. Долга листа на обврски кои треба д...
Креативен пар решил секоја маса да ја направи по различен Дизни цртан Откако се вериле близу замокот на заспаната убавица во Дизни, Тај Џунмен и Ешли ...
6 ситуации со кои ќе се соочите за време на подготовките за свадба Колку и да сте опуштена личност, постојат некои ситуации кои можат да го извадат...