Во последен момент: 50 идеи за фризура, совршени за пролетна свадба


Во последен момент: 50 идеи за фризура, совршени за пролетна свадба

50-idei-za-vo-posleden-moment-frizura-sovrsheni-za-proletna-svadba-01.jpg

Покрај изборот на соодветен фустан и чевли, изгледот не би бил комплетиран, ако не ја одберете и совршената фризура.

Но, секако, тешко е веднаш да одлучите како сакате да ви биде средена косата.

Пунџа? Плетенка? Нешто во бохо стил? Класично?

Ние ќе ви дадеме 50 идеи од кои можете да одберете нешто за да изгледате прекрасно на свадбата:  

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Корисни подароци за Младенци Младенци е празник со многу обичаи кои имаат за цел да симболизираат долг, среќе...
Што треба да знаете ако бидете бремена невеста? Ако планирате свадба додека сте бремени, сигурно имате поголеми и поразлични про...
4 идеи за уникатна и незаборавна моминска забава, без многу трошоци Организирањето моминска вечер за вашата најдобра пријателка е прекрасно чувство,...