Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Адвокат 26-04-2017
Ѕидар 26-04-2017


Колку пари троши просечната невеста за свадбен фустан?

Невестинските фустани се скапи, но според едно ново истражување, дамите сè почесто се расположени да потрошат многу помалку отколку што би очекувале.

kolku-pari-troshi-prosecnata-nevesta-za-svadben-fustan-01.jpg

Според новото истражување направено од интернет страната Lyst просечната невеста сака да потроши околу 998 долари (931 евро) на нејзиниот фустан. Тоа сè уште звучи како многу пари, но е далеку помалку од просечната вредност на фустаните (околу 10.000 долари, односно 9.332 евра).

Од оваа интернет страна исто така, откриваат дека дури 30% повеќе дами се одлучуваат да носат нешто неконвенционално како комбинезон, панталони...

Овој тренд стана модерен откако Соланж на својата свадба во 2014-та година облече комбинезон.

kolku-pari-troshi-prosecnata-nevesta-za-svadben-fustan-1_copy.jpg

Во случај да сте потрадиционални и сакате да носите фустан ва вашиот голем ден, сега постојат помалку скапи опции, односно фустани кои можете да ги купите онлајн, секако, треба да внимавате добро од каде нарачувате.

kolku-pari-troshi-prosecnata-nevesta-za-svadben-fustan-2.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

За инспирација: Највпечатливите невестински фустани на славните личнос... Ако немате идеја каков фустан сакате да носите за вашиот најважен ден, можете да...
10-те најпопуларни венчаници од чипка Доколку сте во подготовки за свадбената прослава, тогаш сигурно едно од најважни...
12 прекрасни невестински трендови кои би ги посакале за вашата свадба Најдобар начин да се исцрпи инспирација за украсување на вашата венчаница или св...