Од машка гледна точка: Живеење заедно

od-maska-gledna-tocka-ziveenje-zaedno

Кога станува збор за живеење со партнер, девојките многу полесно се согласуваат на ваков чекор.

Кога би се прашале момците, ова се нивните размислувања за заедничкиот живот:

Два телевизори!

Мит: Тој ќе донесе свој телевизор кој ќе стои во спалната, така таа ќе може да ужива во серии, а тој во фудбал.

Реалност: На неа најверојатно нема да и се допадне концептот на спална соба со телевизор, ниту пак повеќето работи кои тој ќе ги внесе во домот.

Излегување со другарите

Мит: Машките вечери со пијанчење и журки ќе си продолжат по стар распоред, но од сега ќе ве чека дома девојката со топла прегратка.

Реалност: Кога живеевте одвоено таа не ја знаела реалната слика на твоите излегувања и мирисот на алкохол и цигари што го шириш кога ќе се вратиш. Сега ќе те чека загрижена со еден куп прашања.

Лична чистачка, која живее со тебе

Мит: Жените сакаат ред, ќе чистат позади тебе и нема да приговараат за нередот.

Реалност: Заедничкиот живот значи заедничко средување на станот. Ќе си ги поделите обврските ако сакате да функционирате како што треба.

Секс, секогаш, секаде!

Мит: Сега кога живеете заедно, таа ќе сака секс во секое време.

Реалност: Сексот ќе биде онолку достапен што и двајцата ќе престанете да го цените фактот дека можете да го правите кога ќе посакате и каде ќе посакате.

Би можело да ве интересира:
10 митови за градите со кои се залажувате10 митови за градите со кои се залажувате...
Опсесијата со градите е вечна тема и кај мажите и кај жените. Не е важно дали се зборува за обликот ...
Каква е вашата свекрва: Сезнајка, сојузничка или вечна жртва?Каква е вашата свекрва: Сезнајка, сојузничка или вечна жртва?...
Не се сложувате со свекрвата и имате впечаток дека нејзината главна задача и е да ви го комплицира ж...
44-годишната Џеј Ло - секси Бразилка во новиот спот со Питбул44-годишната Џеј Ло - секси Бразилка во новиот спот со Питбул...
До пред само неколку дена Џенифер Лопез на Мајами го снимаше своето видео за Adrenalina заедно со Ри...