7 погрешни мислења за тоа што ги привлекува мажите

Честопати се случува да не можеме да оствариме соодветна, хармонична врска само заради неколку непромислени стереотипи и митови за мажите.

7-pogresni-mislenja-za-toa-sto-gi-privlekuva-mazite-001.jpg

Токму овие погрешни мислења не треба да ви го обликуваат начинот на кој се однесувате кон спротивниот пол.

7 работи во кои цел живот верувате погрешно:

Провокативна облека која открива сè

Некои жени веруваат дека колку повеќе покажат, толку полесно ќе бидат забележани. Грешка. Мажите сакаат голотија, но завиткана во елеганција и женственост.

7-pogresni-mislenja-za-toa-sto-gi-privlekuva-mazite-2.jpg

Изглед како модел

Уште една грешка. Мажите сакаат негувани жени кои го ценат својот изглед, а тоа не значи дека се очекува да имате пропорции 90-60-90.

7-pogresni-mislenja-za-toa-sto-gi-privlekuva-mazite-3.jpg

Силна завист од мажот/партнерот

Вистина е дека мажите сакаат ве заштитат, но она што исто така ги привлекува е тоа што се сигурни дека и самите сте доволно силни и снаодливи за да бидете безбедни.

7-pogresni-mislenja-za-toa-sto-gi-privlekuva-mazite-4.jpg

Мажите сакаат „домаќинки“

Напротив, мажите се привлечени од жени кои се свои индивидуи, со свои интереси и хобија.

7-pogresni-mislenja-za-toa-sto-gi-privlekuva-mazite-5.jpg

Богато сексуално искуство

Уште едно напротив. Мажите ценат сексуална хармонија, не искуство.

7-pogresni-mislenja-za-toa-sto-gi-privlekuva-mazite-6.jpg

„Откачено“ однесување

Да, ако бараат привремена девојка за една или неколку вечери. Но, ако бараат долгорочна врска, поголеми се шансите да бараат мудра, сериозна жена.

7-pogresni-mislenja-za-toa-sto-gi-privlekuva-mazite-7.jpg

Сакаат впечатлива шминка

Ќе ве зачуди, но повеќето мажи одбираат жени кои имаат минимум шминка на себе. Никогаш не ги привлекувале розовите сенки и темни кармини.

7-pogresni-mislenja-za-toa-sto-gi-privlekuva-mazite-8.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Никогаш не ги прави овие работи за маж, дури и кога си лудо вљубена Да, секој сака да биде сакан, да доживее љубов од спротивниот пол, но тоа не зна...
11 работи со кои жените ги вртат мажите околу малиот прст Сигурно познавате барем една девојка која се чини зрачи со некаков посебен секса...
6 одлики на жената која е вистински магнет за спротивниот пол Навистина е тешко да дознаете што мислат мажите, бидејќи секој поединец има сопс...