Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Адвокат 26-04-2017
Ѕидар 26-04-2017


15 знаци дека се плашите да бидете во врска

 Ако се плашите од обврската што доаѓа со тоа да бидеш во врска, немојте да се грижите затоа што не сте единствени. Независно дали некој ви го скршил срцето или едноставно несакате односот кој го имате со некоја личност да биде со етикета, секој од нас на различен начин се справува со овој страв од поимот обврска.

15-znaci-deka-se-plasite-da-bidete-vo-vrska-1

Еве 15 работи кои само оние кои имаат страв од обврска ги разбираат:

1. Не верувате во етикети како “моето момче” или “мојата девојка” и мразите кога некој ве претставува на тој начин.

2. Се плашите кога со некоја личност се зближувате многу брзо.

3. Зборувањето за заедничка иднина ве плаши.

4. Сакате да живеете во сегашноста и да правите спонтани планови кои не ви зависат од никој.

5. Имате потреба често да ги менувате луѓето во вашиот живот, вклучувајќи ги и краткотрајните партнери.

6. Се плашите да ја запознаете новата личност со вашите пријатели и семејство затоа што незнаете дали ќе успеете да издржите во врската.

7. Сакате да бидете независни и несакате друга личност да ве дефинира.

8. Не сакате промени, среќни сте со тоа како изгледа вашиот живот во моментот.

9. Го сакате предизвикот да бркате некој, но кога ќе се заинтересира личноста за вас веднаш станува здодевна.

10. Секогаш го сакате само тоа што неможете да го имате.

11. Обожавате патување, и речиси никогаш неможете да бидете на исто место подолго време.

12. Скептични сте за идејата дека постои еден вистински човек со кој ќе треба да го поинете животот.

13. Не им верувате на луѓето.

14. Имате изградено одбранбен ѕид околу вас и дозволувате на многу малку личности да влезат во вашиот круг.

15. Ве привлекуваат личности кои се несериозни затоа што и вие самите се сметате за такви.

A. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Совети за брак од разведен маж: Простувајте инстантно, не ја поправајт... Очигледно, не сум експерт за љубов и врски. Но, има неколку работи и лекции кои ...
9 причини поради кои ќе се омажите за погрешната личност Притисокот започнува да игра чочек со вашите нерви. „Кога ќе се мажиш, ајде свад...
4 важни столбови за градење на силна врска Создавањето на силна и цврста врска е навистина голем предизвик, особено откако ...